یکی از کیک هایی که خیلی خوردنش لذت داره کیک های شکلاتی و کیک هایی که شکلات ازشون میریزه ! به منظور کیک خیس هست ! کیک خیس شکلاتی ! روش درست کردن کیک خیس شکلاتی خیلی راحته ! میشه گفت که اصلا کاری نداره ! فقط کافیه که کیکتون خوب باشه ! باقی کارهارو بسپرید به شکلات که همه رو اقوا میکنه و خودشو حسابی نشون میده !

در درست کردن کیک برای این مدل از کیک شکلاتی باید سعی کنید که کیک سنگین نباشه ! برای همین پیشنهاد میکنن که از کیک های اصطلاحا اسفنجی استفاده کنید. این کیک ها به دلیل اینکه تخم مرغ زیادی دارن و سفیده به خوبی زده شده ، کیک حالتی پفکی به خودش میگیره .

به بیان دیگه کیک به طوری ترد میشه که بین بافت های اون هوا وجود داره و همین هوا میتونه سبب سبکی کیک بشه . استفاده از این کارا در بهبود طعم کیک هم خیلی تاثیر گذاره ها ! اینو همیشه به خاطر داشته باشید که تخم مرغ کیک رو به خوبی بزنید و پگینک پودرشم کافی بزنید تا مشکلی پیش نیاد !

برای شکلاتی کردن کیک روش های مختلف وجود داره که من ساده ترین روش رو برای اموزش انتخاب میکنم. با این روش میتونید کیک های خیلی خوشطعم و خوشمزه ای رو درس کنید و از طعم خوب کیکاتون کلی کیف کنید .

بعد از اینکه کیک اسفنجیتون اماده شد ، روی کیک رو با استفاده از خلال دندان سوراخ کنید ! الان یک مخلوطی از شکلات و اب داغ درست کنید و اماده کنید . شکلات خالص هم میشه استفاده کرد و در این صورت بیش از حد سنگین میشه کیک .

خوب بعد از اینکه سوراخ هارو ایجاد کردید سریع مادهخ ای که اماده کردید رو بریزید روی کیک و یه استراحت چند دقیقه ای به کیک بدید ! مواد و شکلاتها در اصل در داخل منافظهایی که ایجاد کردید عبور می کنه و خودشو میرسونه به بافت اصلی کیک و با توجه به گرانروی پایین این ماده ، کم کم به داخل کیک نفوذ میکنه، نفوذ به داخل کیک باید کم کم باشه برای همین زیاد اب داخل شکلات نریزید و خیلی کم باشه ابش ، اینجوری مواد رو بهتر میتونه به خودش جذب کنه.

یکی دوبار اول مکنه شکلات رو بیش از حد بریزید که مشکلی نیست بالاخره عیارش میاد دستتون ! شکلات باید اینقدری باشه که فقط یه ذرش به زیر بشقاب بریزه و باقیش داخل کیک جذب بشه . پیشنهاد میکنم با وبلاگ خوش آشپز همراه باشید تا جدیدترین نکات آشپزی رو به صورت هفتگی دریافت کنید .

چطوری یه باقلوای خوشطعم درس کنیم ؟

چطوری یه کیک خیس خوشمزه درس کنیم ؟

درست کردن کاپوچینو در خانه

کیک ,رو ,شکلات ,کم ,شکلاتی ,های ,کیک خیس ,کیک های ,کردن کیک ,داخل کیک ,از کیک

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

وب سایت رسمی موستیک binoyad تارنمای امیرضیاء رایحه قم کتابخانه عمومی شهید مطهری مهریز Download city darmanebimariha3 prenss fanusryaneh خنده دار